You are currently viewing Akü Hurdası Alımı

Akü Hurdası Alımı

Akümülatör; kısaca akü olarak bilinen ve elektrik enerjisini kimyasal enerji olarak depo eden araçtır. Aküler otomobil ve motorlu taşıtların da biricik elektrik kaynağıdır. Ayrıca motorların ısı dengesini sağlamak gibi başka görevleri de vardır. Zamanla kullanıma bağlı olarak aküler de işlevsiz hale gelerek ve görevini yapamazlar. Bu durumda insan ve çevre sağlığı için yapılacak olan şey hurda akülerin geri dönüşümünü sağlamak olmalıdır. Hurda akülerin içinde asit ve kurşun gibi zararlı maddelerin bulunması insan ve çevre sağlığı açısından tehlikeler barındırdığı için hurda akülerin geri dönüşümü zorunluluk arz etmektedir. Ayrıca hurda akülerin geri dönüşümü yapılarak enerji tasarrufu, doğal kaynakları koruma ve çevre sağlığı ile ilgili önemli konularda katkılar da sağlanmış olmaktadır.Kurşun asit aküler (arabalarda ve kamyonlarda bulunan), nikel-kadmiyum piller (taşınabilir elektronik cihazlarda bulunur) ve lityum iyon piller (dizüstü bilgisayarlarda bulunur) dahil olmak üzere birçok farklı hurda pil türü vardır. Her pil türü farklı geri dönüştürülebilir malzemeler içerir ve farklı geri dönüşüm süreçleri gerektirebilmektedir. Hurda telefon bataryası alımı da hurda akü alımı ile aynı süreçle tamamlanmaktadır. Ankara Hurdacınız geri dönüştürülebilir her türlü malzemenizi değerinde almaktadır. Eskimiş, özelliğini yitirmiş akü hurdalarınızı geri kazanım yöntemleriyle milli ekonomiye kazandırıyoruz. Akülerin ve pillerin geri dönüştürülmesi, yeni ham maddelere olan talebin azaltılmasına yardımcı olur. Böylece düzenli depolama alanlarına giden atık miktarını azaltır. Hammaddelerin çıkarılması ve işlenmesi enerjinin yoğun kullanılmasına yol açmaktadır. Bu durum kirletici olabileceğinden, hurda akülerin geri dönüştürülmesi pil ve batarya üretiminin çevresel etkisinin azaltılmasına da yardımcı olur.

Aküler zamanla kullanılamaz hale geldiğinde mecburen satılması gerekir. Bu noktada da akü hurda alımı yapan bizim gibi firmalar öne çıkmaktadır. Akü hurdalarının alımına ilişkin bilgi verecek olursak. Şöyle ki;

• Akü hurda alımında genellikle ücret hesaplaması tartarak değil tane başına olur. Hemen hemen her akünün kilosu aynı olduğundan dolayı böyle bir ücret hesaplaması yapılır.
• Kullanılamayacak duruma gelen aküler diğer hurdalar gibi rahatlıkla satın alınıp işleme tabi tutulur.
• Birçok firma akü hurdası alırken bunu ucuza getirmeye çalışır. Ancak bizler akülerinizi değerinin üzerine sizlerden alarak avantajlı satış yapmanızı sağlıyoruz. Akü hurdası satarken firmaların bunu öldürerek yapmaması için dikkat etmeniz gerekir.

Bizler Ankara Hurdacınız olarak Ankara ve tüm ilçelerinde hurdacılık faaliyetlerinden biri olan hurda akü alım satım işleri yapmaktayız. Ankara ve ilçelerinde elinizde bulunan hurda aküleri ayağınıza kadar gelip değerinde ve peşin ödeme ile alıyoruz. Ankara Hurdacınız bünyesinde çalışan ve alanında profesyonel kadromuz ile hurda akülerin ayrıştırma işlemleri büyük bir titizlikle yapılmaktadır. Hurda akü içinden ayrıştırılan hurda parçaların her biri metal olarak değerlendirildiği için hurda akünün geri dönüşümü ayrı bir öneme sahiptir. Çünkü kısıtlı metal madeninin geri dönüşümü çok kıymetlidir. Ankara Hurdacınız bünyesinde hurda metal alım satımları da yapılmakta olduğunu hatırlatmak isteriz. Elinizde bulunan her türlü hurda çeşitlerini Ankara Hurdacınız ’a satarak hem kendi bütçenize hem de ülke ekonomisine önemli katkılar sağlayabilirsiniz. Sizler de hurda akülerinizi Ankara hurda sektöründe öncü firma olan Ankara Hurdacınız ’a en avantajlı fiyatlarla satmak için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

 

Ankara Her Türlü Hurda Akü Alınır, Akyurt Her Türlü Hurda Akü Alınır, Altındağ Her Türlü Hurda Akü Alınır, Ayaş Her Türlü Hurda Akü Alınır, Bala Her Türlü Hurda Akü Alınır, Beypazarı Her Türlü Hurda Akü Alınır, Çamlıdere Her Türlü Hurda Akü Alınır, Çankaya Her Türlü Hurda Akü Alınır, Çubuk Her Türlü Hurda Akü Alınır, Elmadağ Her Türlü Hurda Akü Alınır, Etimesgut Her Türlü Hurda Akü Alınır, Evren Her Türlü Hurda Akü Alınır, Gölbaşı Her Türlü Hurda Akü Alınır, Güdül Her Türlü Hurda Akü Alınır, Haymana Her Türlü Hurda Akü Alınır, Kalecik Her Türlü Hurda Akü Alınır, Kazan Her Türlü Hurda Akü Alınır, Keçiören Her Türlü Hurda Akü Alınır, Kızılcahamam Her Türlü Hurda Akü Alınır, Mamak Her Türlü Hurda Akü Alınır, Nallıhan Her Türlü Hurda Akü Alınır, Polatlı Her Türlü Hurda Akü Alınır, Pursaklar Her Türlü Hurda Akü Alınır, Sincan Her Türlü Hurda Akü Alınır, Şereflikoçhisar Her Türlü Hurda Akü Alınır, Yenimahalle Her Türlü Hurda Akü Alınır,

Ankara Hurdacınız Geri Dönüşüm Hizmetleri olarak WhatsApp uygulaması üzerinden mesaj bırakabilirsiniz veya +90 538 822 87 27  numaralı telefona elinizde bulunan hurdaların fotoğraflarını çekip gönderin.

En kısa sürede sizlere geri dönüş sağlayalım, hurda piyasası içinde size en hızlı fiyat veren firmayız.

Bir cevap yazın