You are currently viewing Çelik Hurdası Alımı

Çelik Hurdası Alımı

Çelik nedir? 

Demir ve karbon alaşımı ile oluşturulan yeni metal türüne Çelik denir. Çelik metalinin eğilip bükülme veya başka nedenlerle kullanılmaz hale gelmesi sonucunda ise çelik hurdası oluşur. Çelik hurdalarınız geri dönüştürülebilir hurda metallerdir. 

Yeryüzünde yaşayan insanlar tarafından her gün dünyaya kâğıt, PVC, plastik, çelik vb. tonlarca atık bırakılmaktadır. Geri dönüşüm atıklarından olan çelik maddesinin önemli özellikleri bulunmaktadır. Korozyona dayanıklı yapıya sahip ve kolay işlenebilen bir madde olan çelik; eski Roma dönemlerinden beri kullanılmaktadır. Günümüzde ise çelik; kurşun, araba aküleri, kaldırma ağırlıkları, mühimmat, boya-pigment, dalış için ağırlık kemeri, kurşun kristal cam, kablo kılıfı, mimari, çatı kaplaması ve vitray pencerelerde sıklıkla kullanılmaktadır. Çelik maddesinin %100 geri dönüşümü sağlanabilmekte ve bu işlem defalarca yapılmasına rağmen çeliğin kendine has özelliklerini kaybetmeyen bir yapıya sahip olduğu görülmektedir.  Bu durum çelik hurda geri dönüşümünün önemli özellikleri olduğunun göstergesidir. Ankara Hurdacınız hurda hizmeti veren firmamız Ankara genelinde hurda çelik alım satım işlemi yapılmaktadır. 

 

Çelik Hurda; metal geri dönüşümü, toplama, sınıflandırma, kırma-kesme-parçalama, taşıma-boşaltma, balyalama, presle sıkıştırma, yeniden kullanım amacı ile tamir etme, ergitme, pişirme, rafinasyon, kimyasalların kullanımı, şekillendirme vb. işlemlerin olduğu birçok adımlı işlemler dizisidir. Çelik hurdayı diğer geri dönüşüm atıklarından ayırmak son teknolojik ekipmanlar sayesinde oldukça kolaydır. Dev mıknatıslı araçlar sayesinde çelik hurdaların ayrıştırma işlemleri günümüzde daha da kolay hale gelmiştir. Çelik hurda sadece bir atık değil, geri dönüşüm açısından düşünüldüğünde yüksek önemde bir hammaddedir. Çelik hurdaların geri dönüşümü ile tekrar kullanılması tabii kaynakların daha az kullanılmasını sağladığı gibi daha az enerji maliyeti ile üretim faaliyetlerinin yürütülmesini sağlamaktadır. Çelik hurdaların üretime tekrar kazandırılması demir çelik endüstrisi ve ülke ekonomisi açısından oldukça önemli bir yer tutmaktadır.     

Siz de çevresel sorunların zaman geçtikçe iyice arttığı bu çağda, özellikle geniş çapta kullanılan bir malzeme olan çelik hurdalarınızı Ankara Hurdacınız ’a ulaştırabilir böylece bütçenize de katkılar sağlamış olabilirsiniz. Değerli çelik hurda alımı piyasa değerinde alan firmamıza dilediğiniz zaman telefon ile ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz. Elinizde bulunan çelik metallerini geri dönüştürmek istediğinizde hemen hurdacı firmamızı arayın ve hurdalarınızı geri dönüşüme kazandırın. Böylelikle hem elinizdeki hurdalardan kurtulursunuz hem de para kazanırsınız. Çelik hurdalarınızı satmak için en doğru yerdesiniz. Size bir telefon kadar yakınız. Çelik hurdaları demir hurdalarına göre daha yüksek fiyatlıdır. Yani daha yüksek bir gelir elde etme imkânı sunar. 

 

Ankara Her Türlü Hurda Çelik Alınır, Akyurt Her Türlü Hurda Çelik Alınır, Altındağ Her Türlü Hurda Çelik Alınır, Ayaş Her Türlü Hurda Çelik Alınır, Bala Her Türlü Hurda Çelik Alınır, Beypazarı Her Türlü Hurda Çelik Alınır, Çamlıdere Her Türlü Hurda Çelik Alınır, Çankaya Her Türlü Hurda Çelik Alınır, Çubuk Her Türlü Hurda Çelik Alınır, Elmadağ Her Türlü Hurda Çelik Alınır, Etimesgut Her Türlü Hurda Çelik Alınır, Evren Her Türlü Hurda Çelik Alınır, Gölbaşı Her Türlü Hurda Çelik Alınır, Güdül Her Türlü Hurda Çelik Alınır, Haymana Her Türlü Hurda Çelik Alınır, Kalecik Her Türlü Hurda Çelik Alınır, Kazan Her Türlü Hurda Çelik Alınır, Keçiören Her Türlü Hurda Çelik Alınır, Kızılcahamam Her Türlü Hurda Çelik Alınır, Mamak Her Türlü Hurda Çelik Alınır, Nallıhan Her Türlü Hurda Çelik Alınır, Polatlı Her Türlü Hurda Çelik Alınır, Pursaklar Her Türlü Hurda Çelik Alınır, Sincan Her Türlü Hurda Çelik Alınır, Şereflikoçhisar Her Türlü Hurda Çelik Alınır, Yenimahalle Her Türlü Hurda Çelik Alınır,

Ankara Hurdacınız Geri Dönüşüm Hizmetleri olarak WhatsApp uygulaması üzerinden mesaj bırakabilirsiniz veya +90 538 822 87 27  numaralı telefona elinizde bulunan hurdaların fotoğraflarını çekip gönderin.

En kısa sürede sizlere geri dönüş sağlayalım, hurda piyasası içinde size en hızlı fiyat veren firmayız.

Bir cevap yazın